КИТА unofficial

Учебный отдел => Общефакультетские вопросы => Тема начата: FazU от Март 04, 2008, 11:31:01



Название: Робочі групи МОН працюють над новою редакцією законопроекту "Про вищу освіту"
Отправлено: FazU от Март 04, 2008, 11:31:01
Робочі групи МОН працюють над новою редакцією законопроекту "Про вищу освіту" (http://www.mon.gov.ua/main.php?query=newstmp/2008/03_03/3/)

Нещодавно в Міністерстві освіти і науки заступник міністра Василь Шинкарук провів засідання з керівниками груп, які працюють над внесенням ґрунтовних змін та доповнень до певних розділів Закону України "Про вищу освіту" відповідно до вимог Болонського процесу. До складу таких груп входять представники класичних, педагогічних, технічних та інших вищих навчальних закладів, представники зацікавлених міністерств і відомств, профспілок науки і освіти, а також задіяно студентство та депутатський корпус.

Заступник міністра наголосив на необхідності вироблення кожною групою алгоритму дій та забезпечення результативності роботи.

Як зазначив Василь Шинкарук, вища освіта є фундаментом людського розвитку та прогресу суспільства, а також виступає гарантом індивідуального розвитку, сприяє формуванню інтелектуального, духовного та виробничого потенціалу суспільства. Розвиток держави, структурні перетворення на мікро- і макроекономічному рівнях повинні гармонійно поєднуватися з модернізацією освіти для того, щоб задовольнити потреби й прагнення людей, особливо молоді, встановити нову систему суспільних цінностей у сфері діяльності як в громадському, так і у приватному секторах.

Процес євроінтеграції передбачає створення загальноєвропейського освітнього і наукового простору на основі розроблення єдиних критеріїв і стандартів у галузі освіти та науки з метою визнання періодів та термінів підготовки фахівців з вищою освітою, що сприятиме співробітництву між вищими навчальними закладами Європи, мобільності викладацького складу та студентів.

Кінцевою метою процесу є забезпечення відповідної суспільним, особистісним та виробничим потребам якості вищої освіти, що продукуватиме конкурентоспроможного фахівця, здатного легко адаптуватися в економічному просторі європейських країн.

Стратегія розвитку вищої освіти України в умовах Болонського процесу передбачає створення інфраструктури, яка дозволить вищим навчальним закладам максимально реалізувати свій індивідуальний потенціал в плані задоволення високих вимог Європейської системи знань та адаптувати систему вищої освіти України до принципів, норм, стандартів і основних положень європейського простору вищої освіти, прийнятних і ефективних для нашої держави і суспільства.

Гармонізація вищої освіти України відповідно до вимог ЄПВО, її розвиток здійснюватиметься за певними принципами. Насамперед, пріоритетне запровадження інноваційних досягнень освіти і науки. Адже відомо, що саме інноваційний шлях розвитку суспільства можна забезпечити, сформувавши покоління людей, які мислять та працюють по-новому. Як наслідок основна увага приділятиметься загальному розвитку особистості, її культурологічній і комунікативній підготовленості, здатності самостійно здобувати і розвивати знання, формувати інформаційні та соціальні навички, - наголосив заступник міністра.

Важливо також забезпечити соціальний контекст вищої освіти, що дасть можливість випускникам вищих навчальних закладів формувати успішну професійну кар'єру на принципах соціальної справедливості, відповідальності, загальнолюдських цінностей.

До 29 травня проект закону має бути погоджено із зацікавленими центральними органами виконавчої влади. На розгляд профільного комітету Верховної Ради Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" в новій редакції передбачається подати до 1 червня 2008 року.

Прес-служба МОН