о рейде
http://pauluskp.livejournal.com/125071.htmlУ середу, 18 січня, почався суд над активістами, які проводили рейди по виявленню в супемаркетах Донецька прострочених продуктів харчування.
Мова йде про журналістів і блогерів, які оприлюднили факт наявності в торговельній мережі "Амстор" великої кількості продуктів з вичерпаним терміном придатності. Щоб довести, що товари на полицях супермаркету прострочені, активісти відривали з упаковки стікери, під якими були старі етикетки з уже вичерпаними термінами реалізації, передає Сегодня.
"Проти мене співробітники "Амстора" подали 13 цивільних позовів через те, що я вів фотозйомку. Вимагають прибрати з інтернету всі їхні зображення, а один захотів і 3 тисячі за моральний збиток", - розповів один з відповідачів Павло Колесник.
Зі свого боку в "Амсторі" не заперечують наявність подвійних цінників. За версією супермаркету, наклеювання етикеток кількох на один продукт пов'язано з тим, що у торговельній мережі проводилася акція, і на упаковку з деякими товарами поверх колишніх наклеювалися стікери з вказівкою нової, зниженої ціни.
Разом з тим, на фотографіях, наданих учасниками рейду, чітко видно, що термін придатності товару на новій і старій етикетках відрізняється на користь нової: 24.09.11 проти 22.09.11.
Супермаркет розцінив спробу покупців зазирнути під етикетку як самоуправство і подав проти активістів, які зробили це, судовий позов.
Згідно з чинним кримінальним кодексом, самоуправство, тобто самовільне, всупереч встановленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється іншою особою або державним чи громадським підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями було заподіяно істотної шкоди державним чи громадським інтересам або охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, — карається виправними роботами на строк до одного року, або штрафом до сорока мінімальних розмірів заробітної плати, або громадською доганою.
Як повідомлялось, Кабмін наразі хоче дозволити Держспоживнагляду перевіряти продуктові супермаркети без попереджень, а штрафи за погану якість товару збільшити в рази.
Законопроектом, розробленим Мінекономіки, пропонується скасувати обов'язкове попередження підприємств про терміни планової перевірки. Від обов'язкового отримання дозволу центрального органу влади на проведення позачергової перевірки також пропонується відмовитися.